Mikov dýka 398-ND-13/B Lovecka
Kód: 398-ND-13/BSouvisející produkty
Detailní popis produktu
Lovecká Dýka s názvem LES patří mezi nejoblíbenější a je naprostou klasikou mezi loveckými noži společnosti Mikov s.r.o.
Dýka řady 398 LES je vyráběna ve dvou provedení šířky čepele a to typ A (užší čepel) a typ B (širší čepel).
Čepel je vyrobena z kvalitní nerezové oceli typ 420 s tvrdostí 53-55HRc. Hřbet čepele je ke hrotu zcela lehce svažitý a do dvou třetin délky je zbroušený.
Zcela klasické zakřivení čepele do hrotu ke hřbetní straně usnadňuje řezání právě špičkou nože. Ocel čepele prostupuje také celou rukojetí.
Výčnělek záštity je před střenkami doplněn přídavným kováním z masivní oceli, které z části přechází i do rukojeti. V úchopu tak dodávají ukazováčku stabilní oporu a jasnou informaci, co se s nožem děje. S celkovou hmotností cca 250g jde o opravdu robustní nástroj.
Střenky jsou vyrobené z exotického dřeva. Precizně zbroušené plátky jádrového dřeva indického palisandru se vyznačují sytě hnědou barvou s
žilkováním v zlatohnědém, tmavě hnědém případně až fialovém či fialovo černém odstínu. Textura dřeva je hrubá, olejovitá a na omak příjemně drsná.
Dokladem kvality materiálu je i to, že kromě jiného se jádrové dřevo indického palisandru používá i k výrobě hmatníků u strunných nástrojů.
Dýka je standardně dodávána s koženým pouzdrem.
Lovecká dýka LES patří mezi nejprodávanější nože firmy Mikov s.r.o. Mikulášovice.
Materiál čepele: nerezová ocel 420 - 55HRC
Materiál střenky: dřevo
Délka výrobku: 265 mm
Délka čepele: 130 mm
Šířka čepele: 38 mm
Hmotnost výrobku: 293 g
Pouzdro: včetně koženého pouzdra
Doplňkové parametry
Kategorie: | Nože s pevnou čepelí |
---|---|
Materiál čepele: | nerez |
Délka čepele: | 10 až 15 cm |
Materiál rukojeti: | dřevo |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Místem, kde má svůj počátek nožířský průmysl v Čechách jsou bezesporu Mikulášovice, v 18 století ještě nazývaný "Nixdorf". Toto malé pohraniční městečko leží v nejsevernějším místě České republiky. V okolí působilo mnoho potulných brusířů kterých si všiml obchodník Ignaz Rösler a zaměstnal je ve své první továrně na výrobu nožů.
V této továrně pracovalo zpočátku sto pracovníků, ale už v roce 1819 byl jejich počet dvojnásobný. Hospodářské úspěchy této továrny vedly ostatní obyvatele k zakládání dalších nožířských podniků a pomocných živností a zanedlouho byla většina mikulášovických občanů i občanů okolních obcí pracovně spojena s nožířskou výrobou. Mikulášovicím se začalo přezdívat "český Solingen".