Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Výrobci nožů - V

Viele 

Howard Viele stojí na předním místě v seznamu zakázkových nožířů. Ručně vyrábí pěkné zavírací nože s boční pojistkou s moderními tvar. Dílnu má ve Westwoodu ve státě New Jersey. K výrobě nožů se dostal náhodou. V roce 1973 získal třetí dan v karate a začal ses zajímat o zbraně užívané v asijských bojových uměních. Rozhodl se, že začne něco v podobném duchu vyrábět. Začal se sám vzdělávat metodou pokus-omyl. Od roku 1976 je členem společenství Knifermakers’Guild a německé sesterské organizace. Jeho nože jsou pojaty v jeho vlastním specifickém stylu. Nůž Wasp, který navrhl Howard Viele, v sobě slučuje uměleckost a funkčnost taktického pracovního nože.

Viele Wasp 

Wasp je sériově vyráběný nůž vycházející z ručně vyrobeného nože od Howarda Vieleho. Čepel je vyrobena z korozivzdorné oceli o síle 3 mm. Rukojeť je vyrobena z materiálu G10 ve speciálním laminovaném provedení v modré barvě s černým skelným vláknem. Nůž Wasp se vyrábí ve dvou různých velikostech s hladkým nebo částečně zoubkovaným ostřím. Rukojeť velkého nože Wasp je dlouhá 11,1 cm. Čepel má délku 8,0 cm, nůž váží 96 g. Menší nůž měří 17,5 cm, jeho rukojeť je dlouhá 10,2 cm. Čepel tohoto menšího nože má také sílu 3 mm a délku 7,3 cm. Hmotnost menšího nože Wasp činí 71 g. 

Valiant 

Podnik Valiant Trading Company se nachází v Perthu, v západní Austrálii. Tato firma se zabývá obchodem s noži, parangy a krisy z jihovýchodní Asie. Cílem firmy Valiant je podporovat obchod s těmito výrobky. Nože se vyrábějí v malém měřítku a pouze lokálně. Ocel na jejich výrobu je vykována z per nebo se používá damašková ocel vyrobená podle prastarých výrobních postupů. Ve společnosti Valiant se pracuje podle určitých specifikací, ale rozměry jsou vždy náhodné. Délka, síla, šířka a také vzor damašku nejsou žádné pevné údaje. Kvalita nožů je ovšem vynikající. Jedná se nejen o skvělé pracovní nástroje, ale také o nádherné ozdobné předměty vynikající kvality. Valiant se kromě obchodu s nově vyrobenými tradičními noži zabývá též restaurací starých nožů, krisů a mečů. Kromě toho vede čilý obchod se starými a s cenově únosnými krisy. K nejznámějším nožům patří: 

Parang Langgi Tinggang z Bornea

Klewang Penai z Celebesu

Golok z Jávy

Golok Cikeroun z Jávy

Golok Cinghol z Jávy

Jávský Kris

Jávský Kujang

Jávský Kujang Bikang

Jávský Wedung

Calok z Madury

Pedang Rusa z Madury

Lawi Ayam z Malajsie

Parang Ginah z Malajsie

Filipínský Barong

Filipínský Sanduko Bolo

Klewang Maremu ze Sumatry

Kuku Macan ze Sumatry

Parang Lading ze Sumatry

Damascus Klewang ze Sumbawy

Klewang z Timoru

Victorinox

 Tento podnik založil v roce 1884 Carl Elsner společně s 25 dalšími nožíři z okolí. Tehdejší družstvo neslo název Švýcarská nožířská asociace. Jejich záměrem bylo společně vyrábět a prodávat nože. Většina členů však v družstvu nevydržela déle než rok. Bylo totiž nutné odolávat velmi závažné konkurenci z německého Solingenu. Nakonec zůstal pouze hlavní iniciátor, Carl Elsner, který kvůli tomu přišel o veškerý svůj majetek. V roce 1891 dodal švýcarské armádě první zásilku vojenských nožů. Jednalo se o masivní nože s dřevěnými střenkami, dlouhou čepelí, krátkou čepelí se šroubovákovým hrotem a se zvláštním otvírákem na konzervy.V roce 1987 vymyslel ještě mnohem lehčí model nože, důstojnický a sportovní. Zahraničí mělo o nůž ještě větší zájem než švýcarská armáda. Nože se vyrábějí ze slitiny obsahující chrom a molybden. Rukojeti jsou vyrobeny z cellidoru nebo nylonu. Nejmenší nůž od Victorinoxu je Classi s 5,8 cm dlouhou rukojetí. Největší se jmenuje SwissChamp XXLT a obsahuje 73 různých nástrojů.

Nože značky Victorinox se zhotovují výhradně z vysoce kvalitních a odolných materiálů. Firma vyrábí přes sto různých typů nožů, z nichž se většina dostává do rukou profesionálů, kteří kladou na svoje náčiní vysoké požadavky. Záruka, kterou společnost Victorinox na svoje výrobky poskytuje, má mezinárodní platnost a trvá po celou dobu použitelnosti nože, tj. dokud se výrobek zcela neopotřebuje. Záruka se vztahuje na veškeré možné vady materiálu a výrobní defekty, na běžné opotřebení nebo na poškození, k němuž došlo v důsledku nesprávného použití nože, se záruka nevztahuje. Kontrola jakosti materiálů a procesu výroby je neobyčejně pečlivá a přísná, a jen díky tomu je možné poskytovat kvalitní záruku v takovém rozsahu.

Kvalita výrobků společnosti Victorinox je příkladem jakosti pro bezpočetnou řadu výrobců po celém světě.
Kromě kvality a odolnosti je dalším důležitým bodem při výrobě nožů Victorinox ochrana životního prostředí. Využívají-li se a udržují-li se nože značky Victorinox předepsaným způsobem, budou v bezvadném stavu v domácnostech sloužit i několika pokolením.
 

To úžasné na kapesních nožích VICTORINOX, co bylo vlastně oním klíčem k úspěchu, byla mnohostrannost použití každé pružiny: díky šesti čepelím na pouhých dvou pružinách vznikl onen lehký a elegantní důstojnický nůž.

1, Při výrobě obou nožových čepelí se používá speciální chrom - molybdenová ocel. Po zakalení při 1040°C a popuštění při 160°C mají čepele tvrdost 56 RC (RC = jednotka tvrdosti měřená Rockwellovou metodou).

2, Pilky na dřevo, nůžky a pilníky na nehty mají tvrdost 53 RC, šroubováky, otvíráky konzerv a šídla 52 RC a vývrtky 49 RC. Pilka a pilník na kov jsou kaleny a tvrdě chromovány, takže je s nimi možné pilovat železo i ocel. Meziplochy jsou od roku 1951 vyráběny z hliníkové slitiny. Tím jsou nože lehčí a příjemněji se nosí v kapse u kalhot. Dříve se meziplochy vyráběly z alpaky. Nýty a růžice jsou zhotovovány z mosazi a střenky z cellidoru a polyamidu.

3, Pružina tlačí silou asi 12kg na velkou čepel a na opačné straně silou přibližně 8 kg na malou čepel. Těchto celkových 20kg tlačí zase zpátky na vývrtku. To znamená při dvou pružinách, resp. šesti tlačných místech, celkem asi 70 kg tlaku pružiny. K silnému zaklapnutí čepele je potřeba právě tolik tlaku, protože převodový poměr mezi osou a tlačným místem je 1:20. U modelu „Swiss Champ“ s 8 pružinami, resp. 24 tlačnými místy, je potom tlak pružiny celkem 300 kg.

Vlasov

Jurij Vlasov se narodil ve městě Tomsk v roce 1956. Ve škole dosahoval dobrých výsledků a vyrůstal v harmonickém rodinném prostředí. V mládí se zabýval především krasobruslením, hokejem a volejbalem, který hrál za Tomsk. V letech 1975-1979 studoval stavební školu. Oženil se, narodil se mu syn. Poté v jednom studentském časopise spatřil obrázek, který na něj udělal velký dojem. Byla to kresba plačícího černošského chlapce. Vlasova to inspirovalo k tvorbě první plastiky, spojených rukou jeho rodičů, vyřezaných z kořene stromu. Protože se jednalo o velmi originální plastiku, byla dobře přijata v uměleckých kruzích. V roce 1994 se setkal s Olegem Bobkovem a jeho prostřednictvím s Ruským nožířským společenstvím. Později se vyučil kovářem nožů u Valerije Koptěva. Momentálně se nechává inspirovat secesí. K jeho známým nožům patří:

Autocratic

The Small Corporal

Venus

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.