Přes 8000 nožů a dalšího příslušenství máme skladem na prodejně! Doprava od 72,-Kč!

Klasický nůž rybička v exkluzivním zlatém provedení-damašek

Kód: 130-DZ-1
4 hodnocení
Značka: Mikov
7 850 Kč –4 %
Klasický nůž rybička v exkluzivním zlatém provedení-damašek
7 850 Kč –4 % 7 458 Kč
Na objednání, první polovina ledna 2025
Můžeme doručit do:
3.1.2025

laserove_gravirovani_noze

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zlatá rybička představuje exkluzivní interpretaci ikonického nože, jehož design z produkce Mikov zaujímá čestné místo mezi tradičními českými výrobky. Střenka, vyrobená z precizně zpracované mosazné slitiny, oplývá luxusním povrchem pozlaceným vrstvou o tloušťce 4 mikrony z ryzího, 24karátového zlata. Tento detail zajišťuje nejen estetickou hodnotu, ale také ochranu proti korozi a opotřebení.

Čepel z damascénské oceli je výsledkem sofistikované techniky vrstvení, která kombinuje pevnost s jedinečnou texturou povrchu. Díky tomuto materiálu dosahuje čepel výjimečné ostrosti, odolnosti proti opotřebení a snadného broušení, což ji činí ideální jak pro sběratelské, tak i praktické účely.

Balení zahrnuje dárkovou krabičku z masivního dřeva, která zdůrazňuje exkluzivitu produktu a poskytuje bezpečné uložení. Celkový design a zpracování Zlaté rybičky odráží tradiční řemeslnou dokonalost a spojení elegance s funkčností, díky čemuž zůstává nadčasovou ikonou českého nožířství.

Materiál čepele: PMC 27 - Damašková ocel
Materiál střenky: pozlacená mosaz
Délka výrobku: 78 mm
Délka čepele: 55 mm
Šířka čepele: 11 mm
Hmotnost výrobku: 50 g
Pouzdro: dřevěná dárková krabička

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasické zavírací nože
Materiál čepele: damašek
Délka čepele: 5 až 6 cm
Materiál rukojeti: slitina

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mikov

Místem, kde má svůj počátek nožířský průmysl v Čechách jsou bezesporu Mikulášovice, v 18 století ještě nazývaný "Nixdorf". Toto malé pohraniční městečko leží v nejsevernějším místě České republiky. V okolí působilo mnoho potulných brusířů kterých si všiml obchodník Ignaz Rösler a zaměstnal je ve své první továrně na výrobu nožů. 
V této továrně pracovalo zpočátku sto pracovníků, ale už v roce 1819 byl jejich počet dvojnásobný. Hospodářské úspěchy této továrny vedly ostatní obyvatele k zakládání dalších nožířských podniků a pomocných živností a zanedlouho byla většina mikulášovických občanů i občanů okolních obcí pracovně spojena s nožířskou výrobou. Mikulášovicím se začalo přezdívat "český Solingen".

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.